Aktuality

To není rebelie, ale zdravý rozum: iniciativa KLIK ZA FAIR PLAY bojuje za otevření sportovišť. Přidáte se?

To není rebelie, ale zdravý rozum: iniciativa KLIK ZA FAIR PLAY bojuje za otevření sportovišť. Přidáte se?

Majitele fitness center, jógových studií či jiných venkovních i vnitřních sportovišť dohání covid krize snad nejvíce. Mít více než 5 měsíců zavřeno? To položí i ty nejsilnější. A nejde jen o to. I když se centra na chvilku otevřou, sportovci se vrací pomalu. Takže to fakt není žádná záchrana, ale dost rychlá cesta na dno.

Proč je lidem znemožňováno sportovat? Nebo vlastně sportovat, ale v roušce? Absurdita. A právě proti ní se bude bojovat – klikovat.

„Iniciativa KLIK ZA FAIR PLAY vznikla na základě nesouhlasu s provedenými opatřeními ve sportovním sektoru. Opakovaně (již po třetí) je znemožněna drtivá většina sportovních aktivit, a to nejen rekreačních, ale rovněž výkonnostních a vrcholových a sportovní sektor je zatlačen do krizové situace, ze které nám vláda ČR nedává na výběr a dlouhodobě náš sektor vystavuje zničujícímu efektu,“ píše se ve facebookové skupině iniciativy.

A nejsou to jen výkřiky do tmy, jak by se v dnešní dezinformační době mohlo zdát. Iniciativa se inspirovala děním v ostatních evropských státech, jako jsou Anglie, Polsko, Švýcarsko, Švédsko, Finsko a dalších (na základě studie např zde) chce, aby sportovní obor byl otevřen NATRVALO!!! 

Vychází z těchto důležitých faktů:

  1. ve fitness sektoru bylo prokázáno pouze 0,87% nakažených případů ve světě, v ČR v první vlně pouze 23 případů,
  2. vláda diskriminuje sportovní odvětví ve prospěch velkých podniků, průmyslu, supermarketů a dalších, kde se nacházejí ložiska pandemie až v 70 % případů,
  3. vláda přistupuje nerovně ke kompenzacím, kdy je sportovní odvětví již po třetí uzavřeno a kompenzace zdaleka nedosahují kompenzací, které jsou v jiných odvětvích (v mnoha případech mohla být, byť i částečně, otevřena),
  4. vláda nepodporuje aktivně pohyb obyvatelstva, přičemž ví, že za dobu uzavření sportovišť stoupla hmotnost u dětí v průměru až o 4 kg, bez ohledu na fakt, že se děti připoutaly k PC a vytratila se tak, spontánní pohybová aktivita a tento trend bude velice těžké zvrátit,
  5. vláda zcela ignoruje fakt, že největší množství zemřelých osob na (resp. „s“) Covid 19 je v důsledku kombinací s dalšími zdravotními (in)dispozicemi jako je např. obezita, což přímo souvisí s kondicí lidského organizmu. Přičemž hlavní příčinou obezity je nedostatečný pohyb a nesprávná strava.

KLIK ZA FAIR PLAY plánuje na víkend akci, při které se bude klikovat na podporu trvalého otevření sportovišť. Sportovní centra se otevřou a lidé budou moci přijít a projevit svůj souhlas Klikem za Fair Play. Tímto projeví podporu otevření sportovišť natrvalo a případně danému centru mohou finančně pomoci.

Zapojíte se? Více informací najdete ve facebook skupině KLIK ZA FAIR PLAY.

!! Veškeré tréninky Defendo, Classic Krav Maga a Safe Kid, včetně náborů nových členů, začnou opět od 1.1.2021, resp. od 5.1.2021 !!

Varianta B – jak již bylo níže napsáno, seminář povede Istvan Nagy z Polska (4.dan Defendo, 4.dan Classic Krav Maga)

19. září 2020 pořádáme seminář s jedním z předních mezinárodních instruktorů Saario Academy a šéfinstruktorem Maďarska. Seminář je vhodný jak pro začátečníky, tak pokročilé, cena 800,- Kč/ osoba. Vzhledem k letošní situaci ohledně koronaviru je možné, že pro Maďarsko budeme rizikovou zemí, tudíž naši přátelé z Maďarska se k nám nebudou moci dostat bez toho, aby po návratu nemuseli do karantény. V tom případě máme ještě plán B, a to, že místo László Tótha povede seminář Istvan Nagy z Polska (4th degree black belt Defendo a Classic Krav Maga), šéfinstruktor pro Polsko a rovněž jeden z předních instruktorů Saario Academy.

SAFE KID – sebeobrana pro děti

 

NÁBOR

Přihlášení na tréninky Defendo a Classic Krav Maga lze učinit průběžně přes e-mail, telefon (pouze SMS) nebo FB Messenger (viz kontakty). První trénink na vyzkoušení je zdarma.

Vhodné pro ženy i pro muže. Požadovaný věk minimálně 18 let. Podmínkou je čistý trestní rejstřík.

 

 

Saario Academy Summer Camp 2019 – Budapešť 2019

https://www.facebook.com/1611643389063602/videos/617721945303624/

https://www.facebook.com/apizzas.hu/videos/2991881030854547/

Saario Academy Summer Camp 2019 promo